Ароматичні палички або пахощі є одним із найстаріших способів насолоджуватися приємними ароматами. Вони мають глибоке коріння, що простягається крізь століття і культуру, з давніх цивілізацій Сходу. Вони стали важливою частиною духовних і релігійних практик багатьох народів.
Індія
Ароматичні палички (агарбатті) мають давню історію в Індії, де вони використовувалися ще з часів Вед (близько 1500 р. до н.е.). Ведичні тексти складають числові згадки про використання пахощів у ритуалах поклоніння богам. Ароматичні палички виготовлялися з різних природних матеріалів, включаючи сандалове дерево, камфору, кедрове дерево та інші ароматичні трави і смоли. Вони використовувалися для очищення повітря, створення благоприятної атмосфери для медитації та як жертва богам.
Китай
У Китаї ароматичні палички відомі з третього століття до н.е. Вони були важливою частиною даоських та буддійських релігійних практик. Китайські ароматичні палички виготовлені з сандалового дерева, ладану, агару та інших ароматичних речовин. Їх використовували в храмах для очищення простору, під час медитацій, а також у традиційній китайській медицині для покращення здоров'я.
Японія
В Японії ароматичні палічки з'являються завдяки впливу китайської та корейської культури в шостому століть нашої ери. Вони стали невід'ємною частиною синтоїстських і буддійських ритуалів. В Японії також розвинулася особлива традиція використання пахощів – кодо (мистецтво пахощів), що включала церемонії та ритуали, де люди насолоджувалися ароматами й обговорювали їх. Японські ароматичні палички виготовляються з натуральних матеріалів, таких як сандалове дерево, алое та квіткові екстракти.
Близький Схід і Єгипет
Ароматичні палички також були відомі в стародавньому Єгипті та на Близькому Сході. Єгиптяни використовували пахощі під час релігійних церемоній, для бальзамування померлих та у повсюдному житті для створення приємної атмосфери. Вони виготовлені з ладану, миру, кориці та інших ароматичних речовин .
Сучасний світ
Сьогодні ароматичні палички залишаються популярними у всьому світі. Вони використовують не тільки в релігійних і духовних практиках, але й у повсякденому житті для створення приємної атмосфери в будинку, під час йоги та медитації, для релаксації та ароматерапії. Пахощі допомагають зняти стрес, покращують настрій і сприяють кращому сну.
Створені власноруч ароматичні палички, ще й дають впевненість у їх якості. Також процес створення аромапаличок може стати одним із способів відпочинку, адже обираючі релаксуючі аромати для своїх пахощів ви вже занурюєтеся в атмосферу ароматичного спокою.
Зробити пахощі власними руками, це досить легкий процес, особливо коли у вас є все необхідне від Candle Lab 🤗
Матеріали, які нам знадобляться:
- тара для змішування (по довжині палічок)
- гумові рукавички
- ваги
Процес виробництва досить простий.
1. Обираємо тару, яка підійде для настоювання наших паличок.
Це може бути пластиковий контейнер в який наші палички повині легко поміщатися по довжині та будуть повністю покриті ароматичною сумішшю. Використовуючи пластиковий тару, обов’язково обирайте з товстого пластику (бажано HDPE ), адже аромаолія може розчинити деякі види пластику.
Також це можуть бути скляні пробірки або мірні циліндри, або високий пластиковий флакон. Вертикальну тару рекомендуємо використовувати тоді, коли палички максимально будуть наповнювати флакон, так що невелика кількість рідини, буде підніматися до самого верху, рівномірно напитуючи палички.
Лайфхак від Candle Lab! Для ароматизації невеликої кількості паличок (до 20штук), ви можете використати zip-пакет. Обов'язково обирайте такий, який підійде по розміру ваших паличок та буде герметично закриватися. Також не забудьте перевірити чи не протікає він)
2. Готуємо нашу суміш.
Для цього нам необхідно відміряти 65-70% дипропіленгліколю та 30-35% аромаолії. Пропорція залежить від бажаної інтенсивності аромату (якщо бажаєте отримати більш легкий аромат, то обираєте 70/30%, більш насичений 65-35%)
!!! Не рекомендовано перевищувати вміст аромаолій більше як на 35%.
Дипропіленгліколь в ароматичних паличках виступає розчинником аромаолій, а також речовиною, яка запобігає утворенню чорного диму та кіптяви.
Ні в якому разі не використовуйте для розчинення аромаолії бази для дифузори та спирту!!!
Як розрахувати кількість суміші?
В середньому для ароматизації 1 палички необхідно 1-1,5г ароматичної суміші. Але розраховуючи свою формулу, ми завжди рахуємо її на х2, для того щоб наші палички були максимально покритті сумішшю.
Наприклад, ви хочете ароматизувати 10 паличок. Для цього вам необхідно зробити 20-25г суміші.
! Не хвилюйтеся за великий розхід компонентів. Суміш, яка залишається після виробництва, можна використовувати повторно, для наступної партії паличок (обов'язково зберігайте її у герметичні тарі)
3. Ароматизація
Занурюємо наші палички у готову суміш, обо'язково перевіряємо, чи повністю палички покриті рідиною і залишаємо їх на 24 години настоюватися.
!Зверніть увагу, що коли палички пропитуються ароматичною сумішшю, їх колір стає темніший ніж був.
4. Сушка
Після того як минуло 24 години, ми можемо діставати наші палички (обов'язково це робимо в гумових рукавичках) та відправляємо наші палички сушитися. Можна їх покласти на бумажний рушник, фольгу або на решітку (в такому випадку обов'язково підкладіть під низ якийсь контейнер або фольгу, куди будуть стікати залишки аромаолії).
Сушити вироби необхідно протягом 24-48 годин. Час залежить від температури та вологості у приміщені. Коли палички будуть повністю сухі, ви можете їх використовувати. Якщо ви робите вироби на продаж або подарунок, то після повної сушки обов'язково запакувати палички у політиленовий або zip пакет, щоб вони не втрачали аромат.
5. Використання паличок
Процес використання аромапаличок досить простий. Їх необхідно підпалити та дати трохи прогоріти. Після чого загасити полум'я та залити тліючий кінчик, який виділятиме ароматний дим та розповсюджуватиметься по приміщенню, підпалюють, дають трохи прогоріти, після чого загашують полум'я, залишаючи тліючий кінчик. Тліюча паличка виділяє ароматний дим, який розповсюджується по приміщенню, створюючи бажану атмосферу.
Обираючи аромат для ваших паличок, обов'язково врахуйте, що палички самі по собі під час горіння мають легкий димний аромат. Тому подумайте чи буде той чи інший аромат поєднуватися з димними нотками (наприклад легкий та ніжний аромат Love Spell).
Бажаємо вам успіхів в освоєнні нових продуктів! Ми завжди з радістю відповімо на всі ваші питання!)